SKY24.EE

Nice

Nice on ühe maailma kõige külastatavaima regiooni – Côte d’Azur’i ehk Taevasinine ranniku – süda. Nice kümbleb üle kolmesaja päeva aastas päikeses, seal kohtad ajalugu ja tänapäeva, Prantsusmaad ja Itaaliat, merd ja mägesid, Vahemere värve ja varje, kultuurisündmusi ning eht prantsuslikku linnamelu. Odavad lennupiletid Nice leiad SKY24.EE lehelt.

Linn: Nice
Elanikke: 342 522
Riik: Prantsusmaa
Religioon: roomakatoliku, protestantism
Keel: prantsuse
Kliima: vahemereline, pehmed talved ja kuumad suved
Rahaühik: euro (EUR)
Elekter: 230 V, europistik
Viisa: Eesti kodanikele viisavaba kuni 90 päeva

Prantsuse Riviera mitteametlik pealinn

Nice, itaaliakeelse nimega Nizza on Prantsusmaal rahvaarvu poolest 5. linn ning ühtlasi peamiseks õhuväravaks Provence’i ja Prantsuse Riviera puhkusepiirkondadesse. Cannes’i ja Monaco vahel asuv kuulus linn jääb Itaaliast vaid 45 minutilise autosõidu kaugusele. Nice keskne asukoht annab võimaluse tutvuda kogu piirkonna erinevate külgedega – kokakunsti, kunsti, looduse ja kultuuriüritustega. Nizzas paistab päike üle 300 päeva aastas, mis koos ehtprantslasliku linnameluga meelitab sinna turiste kogu maailmast.

Pariisi järel on Nice Prantsusmaa teine peamine turismisihtkoht. Lemmikpaigad mida külastada on kindlasti palmidega ääristatud kilomeetritepikkune mereäärne bulvar Promenade des Anglais. Kindlasti on külastamist väärt kuulus lilleturg Marché aux Fleurs, mis on avatud kõik päevad peale esmaspäeva. Samuti on vaatamist väärt Nice katedraal Palais de la Préfecture, tegemist on 17-nda sajandi barokse kirikuga. Veel on märkimist väärt Monastère Notre-Dame-de-Cimiez – ajalooline monument, kus on presenteeritud kohalike munkade ajalugu alates 13-ndast sajadnist, modernse kunsti muuseum – Musée d’Art Moderne et d’Art Contemporain ja Cathédrale Orthodoxe Russe Saint-Nicolas – seda peetakse üheks ilusaimaks ortodoksi kirikuks väljaspool Venemaad.

Kuna Alpide tõttu on maismaatransport Nizzasse raskendatud, on sealne lennujaam reisijate arvult Prantsusmaal 2. kohal.

Altpoolt leiad odavad lennupiletid Nice. Valikusse on koondatud soodsad lennud, mida teised kliendid viimase 2 nädala jooksul SKY24.EE-st on leidnud.