SKY24.EE

Odavad lennud Pariisi

Pariis on oma maitsekuse, kauniduse ja romantilisuse tõttu üks turistide lemmiklinnasid. Selle suurimat, Paris-Charles de Gaulle’i lennujaama läbib aastas üle 57 miljoni reisija. Odavad lennupiletid Pariisi leiad SKY24.EE lehelt. Vali sobiv lennupakkumine siit.

Linn: Pariis
Elanikke: 11 017 000
Riik: Prantsusmaa
Religioon: roomakatoliku, protestantism
Keel: prantsuse
Kliima: jahedad talved ja pehmed suved
Rahaühik: euro (EUR)
Elekter: 230 V, Prantsusmaa tüüpi pistikupesad, väljaulatuva maanduskontaktiga, saab kasutada kitsast maanduseta europistikut
Viisa: Eesti kodanikele viisavaba, võib siseneda nii kehtiva ID-kaardi kui ka passiga

Pariis on Prantsusmaa pealinn. Linna vanim osa paikneb Cité saarel, mida teised linnaosad ringikujuliselt ümbritsevad. Seine’i jõgi jaotab linna põhjapoolseks paremkaldaks (rive droite) ja lõunapoolseks vasakkaldaks (rive gauche). Nüüdisaegne linnakeskus asub Seine’i paremkaldal. Pariisi tähtsaimad vaatamisväärsused on endine kuningaloss, milleks on nüüdne kunstimuuseum Louvre. Peatänav Champs-Élysées ja Arc de Triomphe kuulsal Charles de Gaulle’i väljakul. Keskaegne Notre-Dame (Jumalaema kirik) ja Sainte-Chapelle (Püha kabel). Populaarseim turisimiatraktsioon ja tuntuim ehitis Pariisis on Eiffeli torn (La tour Eiffel), mis valmis 1889. aasta maailmanäituseks, et sellega tähistada Prantsuse Revolutsiooni 100. aastapäeva.
Meelelahutuspaigad on koondunud Montmartre’i mäele, mis asub samuti jõe paremkaldal. Üleüldiselt on Pariis boheemlaslik linn, mis inspireerib kunstnikke, kirjanikke ja muusikuid ning sellest on kujunenud ka maailma moekeskus.

Altpoolt leiad odavad lennupiletid Pariisi. Valikusse on koondatud soodsad lennud, mida teised kliendid viimase 2 nädala jooksul SKY24.EE-st on leidnud.