SKY24.EE

Varssavi

Varssavi on omajagu nostalgilisi elamusi pakkuv paik: seal sulavad ühte ajalugu, omapärane nõukapärand ja kaasaegse turumajanduse õied. Odavad lennupiletid Varssavisse leiad SKY24.EE lehelt.

Linn: Varssavi
Elanikke: 1 765 000
Riik: Poland
Religioon: roomakatoliku, kreekakatoliku, protestantism
Keel: poola
Kliima: mõõdukalt jahe ja pilvine, sagedaste sademetega talved, pehmed suved
Rahaühik: Poola zlott (PLN)
Elekter: 230 V, europistik
Viisa: Eesti kodanikele viisavaba

Poola suurim linn

Poola pealinn ja suurim linn Varssavi pakub eestlastele eelkõige nostalgilisi mäletusi. Seal võib mõnekümne aasta vanusest kolisevast bussist astuda südalinna butiiki ning linnapildis ühilduvad kuldne ajalugu, nõukogude pärand ja tänapäeva turumajanduse saavutused. Varssavi on tõeliselt suur linn – elanike arvult on ta Euroopa Liidus 6. kohal. See on omamoodi ime, sest Varssavi on sõdades korduvalt maatasa tehtud ja siis jälle fööniksina tuhast tõusnud. Näiteks Teine maailmasõda hävitas 80% linna hoonetest. Varssavis on kaks rahvusvahelist lennujaama, millest suurem on Warsaw Chopin ning väikses, mis teenindab odavlennufirmasid, Warsaw Modlin.

Suurimad vaatamisväärsused asuvad vanalinnas, mis kuulub ka UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas. Pałac Kultury i Nauki  – 1950-ndatel ehitatud Poola kõrgeim hoone, kus on 3288 tuba. Seal on muuseumid, teaterid, kino, restornaid, ostukeskus ja palju muud. Külastada tasub ka vanalinna turuplatsi, Lazienki parki, kuninglikku lossi ja Muzeum Powstania Warszawskiego2004 aastal Varssavi ülestõusu 60 aastapäeva täistamiseks avatud muuseum.

Varssavi Chopini lennujaama läbib umbes 50% kogu Poolat külastavatest lennuturistidest.

 

Altpoolt leiad odavad lennupiletid Varssavisse. Valikusse on koondatud soodsad lennud, mida teised kliendid viimase 2 nädala jooksul SKY24.EE-st on leidnud.