SKY24.EE

Viin

Viin on üks Euroopa silmatorkavamaid pealinnu, mis tervitab külastajat kosmopoliitse atmosfääri ning suurejoonelise arhitektuuriga. Odavad lennupiletid Viini leiad SKY24.EE lehelt.

Linn: Viin
Elanikke: 1 897 000
Riik: Austria
Religioon: roomakatoliku, protestantism
Keel: saksa
Kliima: mõõdukas kontinentaalne kliima, külmad talved, lumi mägedes, mõõdukad suved juhuslike vihmasadudega
Rahaühik: euro (EUR)
Elekter: 230 V, europistik
Viisa: Eesti kodanikele viisavaba, võib siseneda ID-kaardiga

Doonau jõe ääres asuv Austria pealinn

Viinis elab umbes 1/4 Austria elanikest, ühtlasi on linn ka üks 9-st Austria liidumaast ning linnapildis peegeldub väga palju ajalugu – impeeriumi hiilgus, sõda ja seejärel uus tõus tänapäevaseks suurlinnaks. Viini kuulsusrikas minevik läheb eriti hinge neile, kes armastavad traditsioone ja tavasid. Oma kõrgkultuurist tulvil ajaloo üle on viinlased eriti uhked ning hoiavad seda elus rohkete muusika-, teatri- ja toidufestivalidega, mis toimuvad aastaringselt. Just see teeb Viinist maailmakuulusa kultuurimetropoli.
Viin on koduks paljudele rahvusvahelistele organisatsioonidele (nt OPEC ja ÜRO). Habsburgide dünastia hiilgust meenutavad keisrite palee Hofburg, barokne suveresidents Schönbrunn ning Belvedere’i loss. Rohkem kui 100 kunstimuuseumis leidub tippteoseid paljudest ajastustest ning Staatsoperi uusaastakontsert on tuntud üle maailma. Stadtpark ehk Viini linnapark asub otse kesklinnas ning koosneb kenasti hooldatud muruplatsikestest, lillepeenardest ja põõsastest, mille üle valitseb muljetavaldav Johann Straussi kuju.

127 maailma linna hõlmanud uuringus sai Viin esikoha elukvaliteedi poolest. Võib-olla just seetõttu läbib Viini lennujaama aastas üle 31 mln reisija.

 

Altpoolt leiad odavad lennupiletid Viini. Valikusse on koondatud soodsad lennud, mida teised kliendid viimase 2 nädala jooksul SKY24.EE-st on leidnud.