SKY24.EE

Odavad lennupiletid Dubaisse

Dubai on üks tähtsamaid emiraate Araabia ühendemiraatides. Riigis paistab päike 350 päeva aastas ning merevesi ei lange alla 22Co. Odavad lennupiletid Dubaisse leiad SKY24.EE lehelt.

Linn: Dubai
Elanikke: 3 380 000
Riik: Araabia Ühendemiraadid
Religioon: islam
Keel: araabia, kasutusel ka pärsia, inglise, hindi ja urdu
Kliima: kuum kõrbe kliima
Rahaühik: AÜE dirhem (AED)
Elekter: 220V, Suurbritannia 3-haruline lapikkontaktidega pistik
Viisa: Eesti kodanikud saavad AÜE-sse siseneda viisavabalt, omandades tasuta viisatempli piiril. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast

Pärsia lahe pärl

Dubai asub Pärsia lahe kagu rannikul ja on seitsmest emiraadist, mis moodustavad Araabia Ühendemiraadid, suurima rahvaarvuga. Dubaid kutsutakse Lähis-Ida kaubanduspealinnaks ning ta on üks peamisi kuurorte Araabia Ühendemiraadis. Dubaid tuntakse eriti tema ultramoodsa arhitektuuri, luksuskaupade ja elava ööelu poolest. Oma territooriumi poolest on Dubai pealinna, Abu Dhabi, järel suuruselt teine emiraat.
Dubai on maailma üks populaarsemaid turismisihtkohti, olles maailma arvestuses 5-tärni hotellide omamises teisel kohal. Lisaks eelnevale on Dubais ka maailma kõigi aegade kõrgeim ehitis – 2010. aastal valminud 828 m kõrge pilvelõhkuja Burj Khalīfah. Dubais on 2011. aasta seisuga 63 pilvelõhkujat, mis on kõrgemad kui 200 m, neist 17 on rohkem kui 300 m kõrgused. Ostlemishuviliste lemmikpaigaks on The Dubai Mall, mis on maailma üks suurimaid ostukeskusi. Dubais on külastamist väärt 150 m kõrgune Dubai Frame, 3 kilomeetri pikkuse tehiskanali ümber asuv piirkond Dubai Marina, 321 meetri kõrgune purje kujuline 7-tärni hotell Burj Al Arab, Araabia Ühendemiraatide ajaloomuusemu Dubai Museum ja veel väga palju muud suursugust.

Lisaks kõigele asuvad kolm maailma suurimat tehissaart just Dubai rannikuvetes. Tehissaarte kompleks on Jumeirah Palm ning nendest kaks saart on palmilehtede kujuga, mille tüvi on ühendatud mandriga. Saartel on luksuslikud kuurordid, kallid ostukeskused ja jahisadamad. Samuti ehitatakse Dubai rannikuvetesse maailma kaardi kujuga saarestikku The World Islands. Altpoolt leiad odavad lennupiletid Dubaisse. Valikusse on koondatud soodsad lennud, mida teised kliendid viimase 2 nädala jooksul SKY24.EE-st on leidnud.