SKY24.EE

Oslo

Oslo, kui üks väiksemaid Euroopa pealinnu, asub fjordi jalamil keset kõrgeid mägesid. See on üks maailma erilisema ja kaunima loodusega paiku. Odavad lennupiletid Oslosse leiad SKY24.EE lehelt.

Linn: Oslo
Elanikke: 697 549
Riik: Norra
Religioon: luterlus
Keel: norra
Kliima: mandriline, niiske ja pehme kliima kogu aasta vältel
Rahaühik: Norra kroon
Elekter: 230V, 50Hz, Euroopa C-tüüpi pistik
Viisa: Eesti kodanikule on Norrasse reisimine viisavaba

Põneva ajalooga kaasaegne pealinn

Oslo asutas 1048. aastal kuningas Harald III ning linn on Norra majandus- ja valitsuskeskuseks. Oslo on säilitanud palju oma põhjamaiselt jahedat ja provintsliku, kuid samas sõbralikku sarmi. Tänapäeval on Oslo dünaamiline linn, mille ümber on koondunud 20 % kogu Norra rahvastikust. Tänaseks on Oslost saanud Skandinaavia kultuuri keskus. Oslo on Euroopa tähtis merendusteadmiste keskus, suviti toimub seal palju kontserte ja vabaõhuetendusi. Samuti on Oslo lähtekohaks paljudesse Norra mäesuusakeskustesse.
Linn peegeldab oma värviküllast ajalugu läbi põneva viikingimuuseumi Viking Ships Museum. Lisaks on külastamist väärt kuninglik palee, raekoda, Akershusi kindlus, Vigelandi skulptuuride parkvabameelse õhkkonnaga park, kus on üle 200 Gustav Vigelandi loodud inimskulptuuri. Oslo äärelinnas asub Holmenkolleni suusahüppemägi (suurepärane vaade kogu linnale). Bygdoy poolsaarel paiknevad Oslo tuntuimad muuseumid – Norra vabaõhumuuseum ning viikingilaevade Kon-Tiki ja Frami muuseum.

 

Altpoolt leiad odavad lennupiletid Oslosse. Valikusse on koondatud soodsad lennud, mida teised kliendid viimase 2 nädala jooksul SKY24.EE-st on leidnud.