SKY24.EE

Praha

Prahat võib julgelt nimetada üheks Euroopa kaunimaks linnaks ja on valitud ka üheks 9-st Euroopa kultuurilinnast. Odavad lennupiletid Prahasse leiad SKY24.EE lehelt.

Linn: Praha
Elanikke: 1 309 000
Riik: Tšehhi
Religioon: roomakatoliku, protestantism
Keel: tšehhi
Kliima: kontinentaalne, kuumad suved, külmad ja lumerohked talved
Rahaühik: Tšehhi kroon (CZK)
Elekter: 230 V, europistik
Viisa: Eesti kodanikele viisavaba kuni 90 päeva

Unikaalselt ilus linn

Praha on Tšehhimaa pealinn ja linnale loovad oma unikaalse ilu sajanditevanusd lossid Vltava jõe kaldal. Praha vanalinn on 1992. aastal kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse ning sealsed templid, kirikud ja paleed, oma erisuguste arhitektuuristiilidega, on säilitanud iidsete aegade vaimu. Praha kuldaeg oli 14. sajandil, mil see oli Euroopas suuruselt 3. linn ja Saksa-Rooma riigi keskus. Keiser Karl IV ehitas sel perioodil rea linna tuntumaid maamärke: Karli sild Karlův most, Nové Mesto ja katedraal Katedrála svatého Víta. Tema asutas Prahasse ka Kesk-Euroopa esimese ülikooli. Linnas on lisaks hulgaliselt muuseume, kunstigaleriisid, teatreid ja kontserdimaju. Õhtust meelelahutust pakuvad erinevad showd, etendused, kontserdid, ooperi – ja balletietendused. Praha vanalinn on Tšehhi populaarseim vaatamisväärsus. Praha lennujaam on väravaks kogu Tšehhimaad külastavatele turistidele.

 

Altpoolt leiad odavad lennupiletid Prahasse. Valikusse on koondatud soodsad lennud, mida teised kliendid viimase 2 nädala jooksul SKY24.EE-st on leidnud.